PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439908}
5,9 304 130
ocen
5,9 10 1 304130
4,8 20
ocen krytyków
Lejdis
powrót do forum filmu Lejdis

SUPER !

ocenił(a) film na 10

mogłabym oglądać tysiac razy, dialogi zabójcze, genialne, 10 ! :)

pomalujmojswiat

A mogę wiedzieć, cóż Cię tak urzekło w tych dialogach?

ocenił(a) film na 8
Camilla3

dla mnie też fajny :P
ale brutalnie przedstawiony świat kobiet...

ocenił(a) film na 1
Camilla3

Pewnie ma z 15 lat i podnieca go (ją?) jak co chwila leci "kurwa", z ust naszych żałosnych aktoreczek. Film żałosny pod każdym względem...

Alex303

Mam więcej niż 15 lat i nie podniecają mnie żadne "kurwy". T raczej omijam, a tutaj zignorowałam po prostu ich nadmiar.
Film, owszem, bardzo lubię, nawet obejrzałam ze 3 razy i bawił mnie za każdym podejściem. Oczywiście, że jest trochę groteskowy, że nie aspiruje do wysokich lotów, ale całkiem nieźle się uśmiałam. I moja inteligencja jest jak najbardziej w normie. Pewnie, że można się napuszyć, że film jest o pustych, zblazowanych idiotkach, ale ... nie do końca. To, co dla mnie jest urokiem tego filmu, to zlepek sytuacji z życia wziętych - połączone razem tworzą kicz (co zresztą też jest swoistym urokiem filmu) - ale u mnie wywołują szczery uśmiech. Naprawdę śmiałam się serdecznie np. patrząc na "kanapowa" babską imprezkę z winem :D

MalaMiiiiii

"Kanapowa babska impreza z winem", mówisz? A jak dla mnie to były nieszczęśliwe kobiety, które uciekając w alkohol myślały, że problemy znikną. Między czasie rzucały wiązankami, i sypiały z kim popadnie. Ten film uwłacza szanującym się kobietom.

ocenił(a) film na 9
Camilla3

co do tego czy były nieszczęśliwe, to ameryki nie odkryłaś - tak, każda z nich (jak każdy człowiek z resztą) miała swoje problemy: dla jednej to był brak męża, dla drugiej niemożność posiadania dziecka, trzecia miała kompleksy wypływające ze złych relacji z matką, czwarta - no cóż, sądzę, że najbardziej nieszczęśliwa była choć tego nie widziała...

życiowy film, przedstawiony tak a nie inaczej, i w tym jego urok :) ja tam się uśmiałam a w Lejdis widziałam zgraną paczkę przyjaciółek :)

a co do uwłaczania kobietom, to bez kitu, w którym to momencie on im uwłacza??!!

raz, nie były to nastolatki, i nie bądźmy pruderyjne mówiąc, że za dużo sexu

a jak jest w życiu? pytanie do kobiet zwłaszcza - nigdy nie piłyście wina z koleżankami na kanapie, gadając o sexie, facetach, o waszym życiu?? takie to dziwne??
...czy na wieść o tym, że waszą przyjaciółkę zdradza facet nei miałyście ochotę urwać mu jaj??!! zemscić sie w jakikolwiek sposób?
...czy żadna z was, nei myślała, może i głupio, że jak by miała większe cycki/była szczuplejsza, czy co tam jeszcze to byłaby szczęśliwsza??
...czy nigdy nie zastępowałyście pustki uczuciowej/emocjonalnej sexem?

no ok Kobra byłą przerysowana mocna, ale też są takie laski.

film świetny, i do osoby wypowiadającej się wyżej, pomimo tego, że jestem szanującą się kobietą mnie ten film nie raził, więc nie generalizuj.

onlylove

Powiem Ci tak, uwłacza w takim sensie, że moim zdaniem, nie musisz się z nim zgadzać, żadna szanująca się kobieta nie sypia z kim popadnie po czym rano nie mówi mu "spier....j", to jedno. Drugie to to, że żadna szanująca się kobieta nie używa przekleństw jako przecinków, bo to jest czyste chamstwo. I po trzecie nie widziałam, żeby piły kulturalnie wino w babskim gronie. Ja zauważyłam tam tylko to, że ochlały się, że ledwo mogły ruszyć ręką, myśląc, że w ten sposób uciekną od problemów. Dla mnie to były po prostu wulgarne babska, które nikt nie nauczył szacunku do siebie. To moje własne zdanie, tak jak wspomniałam, możesz mieć całkowicie przeciwne.

Camilla3

ludzie ... troszke wyobraźni i dystansu :) sięgając po taki gatunek, a jest to komedia, w dodatku polska to nie wiem czego Wy oczekujecie. Jak na polską współczesną komedię to jest całkiem całkiem ... ja sie uśmiałam z tekstów o cellulicie i rurze, która wpadła w rezonans. Nie interesowało mnie raczej czy jest o jedną "ku..." za dużo i czy 30letnim Paniom wypada sypiać z kim popadnie. Podejrzewam, że taki był właśnie zamysł filmu ... ukazać niezależne ale jakże nieszczęśliwe kobiety. Uważam że tego typu mentalność ma rację bytu ... Wy z kolei dajecie do zrozumienia, jakby takie postacie były w ogóle wyciągnięte z kosmosu.

ocenił(a) film na 7
Ash_04

Zgadzam się w 100%. Czytając wypowiedzi Camili też odniosłam wrażenie, że ocenia film wedle nie tej kategorii... Rzeczywiście jak na polskie kino komediowe całkiem niezły. Dialogi zabawne (choć sporo przeklenstw) i sama babska relacja, przyjazn solidarnosc i sposob ukazania typowo kobiecych malych, problemow bardzo przypadl mi do gustu .
Nie rozumiem dlaczego juz sam fakt ze kobieta szanujaca sie oglada tego typu komedie mialby jej uwlaczac.
Ja sie za taka jak najbardziej uwazam i nie stanowilo to przeszkody by polubic lejdis :)
Moze dlatego, ze usiluje je zrozumiec zamiast oceniac.

atlide

zgadzam się :)

ocenił(a) film na 1
atlide

Film o kilku idiotkach, z mózgami na poziomie gimnazjalistek, rzucającymi bluzgami na lewo i prawo, dającymi dupy za talerz zupy. Rzygać mi się chciałem jak oglądałem to gówno. Nie wiem jakim trzeba być prostakiem, żeby na tym się dobrze bawić. Film dla najniższej warstwy społeczeństwa, prostactwa.

Alex303

Film tak prostacki jak Twoja wypowiedz.

ocenił(a) film na 1
Ash_04

To ja powiem inaczej. Moja recenzja taka jak film. Szkoda w ogóle się rozpisywać o czymś takim, jak najszybciej zapomnieć, że coś takiego stworzyli Polacy, dla dobra naszej kinematografii.

Alex303

skoro tak Cię zirytował ten film to nie powinno Cię tu być człowieku ! Ba ... dziwię się że z Twoją elokwencją i gustem filmowym w ogóle sięgnąłeś po współczesną polską komedię i to jeszcze dla bab ! Załóż swój własny wątek pod tytułem ludzie nie oglądajcie i tyle. Każdy byłby zadowolony.

ocenił(a) film na 1
Ash_04

To jest film dla bab? Chyba dla wieśniar spod trzepaka. Ja mam koleżanki na poziomie, które mówią o tym filmie, że uwłacza im jako kobietom. A co masz do mojego gustu filmowego? Jaka ocena Ci nie pasuję? Podziel się. Dużo najwyżej ocenianych filmów mamy te same - pewnie nawet nie spojrzałaś na mój profil...

Alex303

a żebyś wiedział że spojrzałam ... i to nie był sarkazm jeśli chodzi o Twój gust. Tylko mnie to boli ... że jak komuś się sie coś nie sodoba to jako kuturalny człowiek wystarczy napisać. "Nie podoba mi sie i już "a nie ... jedziecie równo po ludziach. Sory ... rozmawiamy tu o filmie a nie odbiorcach.

ocenił(a) film na 7
Alex303

Przeciez nie kazdy film musi posiadac hiper przemyslana i zlozona fabule, tryskac inteligentnym humor, zbastujcie ludzie.
To jest wlasnie taka komedyjka - dla mas. Ale w swoim gatunku ma kilka wyjatkowo przyjemnych akcentow, za co ja cenie :) Wspomnialam juz o fajnie przedstawionej relacji miedzy kobietami.Z calym szacunkiem Allex, ale do faceta tematyka babska bardzo zadka przemawia, niezaleznie od poziomu .
nie mowcie ludzie ze upijacie sie tylko " po wlosku" z klasa, ze nie robiliscie glupot.
A swoja droga przytocze przyklad genialnej jak dla mnie komedii - "Sluby panienskie", humoru nawet nie smiem porownywac do Lejdis, w koncu bazuje na utworze Fredry. Ale to jak w idac z kolei zbyt wysoki pulap dla polskiego widza , ktory tak przemyslanej zabawnej komedii z prawdziwego zdarzenia po prostu nie umie zrozumiec - tak jak lejdis spotyka sie z fala krytyki, tak wiec Polakowi chyba nie sposob dogodzic.

Camilla3

... a kto komu każe oglądając ten film utożsamiać się z bohaterkami ? Na jakiej podstawie szanujące się kobiety mają poczuć się urażone ?

Ash_04

Nie mówię, że utożsamiać, ale powinno się bohaterkę czy bohaterki filmu chociaż w jakimś stopniu polubić. A co do szanujących się kobiet, odpowiedź masz wyżej, nie będę powtarzać jednego i tego samego. Ty się z tego uśmiałaś, ja nie musiałam. Dla mnie to było żenujące. Każdy ma swoje zdanie.

Ash_04

Co do odpowiedzi wyżej, chodziło mi o moją odpowiedź skierowaną do onlylove, tam zawarłam całe swoje zdanie o "Lejdis". :)

Camilla3

tak ... przeczytałam, także też wyraziłam swoje zdanie. I napisałam, że dziwią mnie Twoje oczekiwania co do filmu, bohaterów jakby miałby być to co najmniej dramat albo film obyczajowy.

A co do sympatii do głownych bohaterów powinno się mieć do tego troszkę dystansu, ponieważ nie każdy bohater tak jak wspomniałaś nie musi nam przypaść do gustu ... tak więc troszkę się zamotałaś.

Ash_04

Nie, dramatu, ani filmu obyczajowego się nie spodziewałam, nic z tych rzeczy. Po prostu liczyłam na babską komedię. Nie dostałam nawet namiastki tego. Widocznie mam inny gust. A co do bohaterów, owszem nie każdy bohater musi nam przypaść do gustu, ale zazwyczaj kogoś powinno się polubić, od razu film się lepiej ogląda, według mnie, no, a tutaj niestety nie miałam zabardzo kogo, wszystkie bohaterki niestrawne. Nie zamotałam się, bo nadal uważam, że, aby film się dobrze oglądało bohaterów powinno się w jakimś stopniu lubić.

Camilla3

Ok ... rozumiem :)

ocenił(a) film na 8
MalaMiiiiii

Zgadzam się pod każdym względem.! :)

pomalujmojswiat

film podobnie jak ty, żałosny..

ocenił(a) film na 1
pomalujmojswiat

Idź kretynko się powieś lepiej, to zrobisz przysługę temu krajowi. 10/10 dać za takie syf jak "Lejdis" to trzeba mieć gówno zamiast mózgu. Z czystym sumieniem dałem 1/10.

ocenił(a) film na 4
Alex303

Prawda jest taka ,iż tak jak ktoś ocenia filmy, tak również zapatruje się w jakimś stopniu na otaczający go świat i problemy z nim związane. Ja akurat byłem bardziej wyrozumiały od Ciebie ,ale prędzej zrozumiem kogoś kto ocenił w ten sposób ''Lejdis'' ,aniżeli stwierdził ,że jest arcydziełem polskiego kina. To już jest lekka przesada, nawet jeżeli komuś się on podobał.

Alex303

nie sądzę, żeby 1/10 było odpowiednią oceną co do tego filmu. oczywiście jest to jedna z miliona polskich komedii romantycznych, aczkolwiek uważam, że dużo lepszą od niektórych z nich, typu "Tylko mnie kochaj". właściwie jest ona podzielona na humor i dramat w pewnym sensie. tak czy siak uważam, że ocena jest mocno zaniżona, wystarczy obejrzeć "Ciacho" albo "Testosteron" aby przekonać się, że ten film, choć tak mocno odpowiada obecnym polskim kanonom rozrywki, nie jest taki zły

ocenił(a) film na 1
Kasiuur

"Ciacho" to rozpacz, "Testosteron" jest słaby, owszem, ale jednak sporo lepszy od "Lejdis".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones