PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439908}
5,9 304 130
ocen
5,9 10 1 304130
4,8 20
ocen krytyków
Lejdis
powrót do forum filmu Lejdis

„Największą ze sztuk jest film” - twierdził Włodzimierz Iljicz Ulijanow o pseudonimie Lenin.
„Narodowy socjalizm to biologia w działaniu” - twierdził szef Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotniczej Niemiec - Adolf Hitler. Zdanie to usłyszałem w filmie ”Eugenika w imię postępu”, autorstwa pana Grzegorza Brauna, autora innych filmów - na przykład filmu dokumentalnego ”Plusy dodatnie i plusy ujemne”. Ciekawego filmu o Lechu Wałęsie.. Pan Grzegorz Braun jest ”niepoprawny politycznie” i nie zgadza się z konstruowaną wokół nas rzeczywistością. Bo rzeczywistość wokół nas nie jest kształtująca się spontanicznie.. Jest dekretowana i organizowana. Tym bardziej, że deklaruje się jako monarchista, a nie jako demokrata.. Jestem po jego stronie.. Miałem przyjemność kilka razy z nim rozmawiać.. Człowiek prawy i mówiący prawdę, która sieje zgorszenie na salonach.. Jak każda prawda, skoro żyjemy w rzeczywistości wymyślonej i podstawionej, której prawda nie jest potrzebna.. Potrzebny jest zgiełk informacyjny, przykrywający prawdę. Bo wiele hałasu o nic, zawsze opłaca się robić, żeby sprawy ważne załatwiać w ciszy.. I nygusy załatwiają, masom stręcząc informacyjny chłam….
No bo jaką wiedzę o świecie można wyciągnąć z OBSCENICZNYCH FILMÓW, z serwisów informacyjnych, rojących się od hałasu, a to wokół wypadku samochodowego, a to wokół spalonego domu, a to wokół pokrzywdzonych zwierząt? To wszystko organizowane jest dla kompletnych idiotów.. Żeby z idiotów zrobić jeszcze większych idiotów.. Żeby zatupać i zamulić jakąkolwiek prawdę w jakiejkolwiek dziedzinie.. Całe nasze życie będzie wkrótce ”niepoprawne politycznie”, bo w powodzi dezinformacji i kłamstwa, nawet cień prawdy powoduje zaburzenia w stercie składanych kłamstw i informacji nieistotnych. ”Narodowy socjalizm to biologia w działaniu”, a międzynarodowy socjalizm? Wszak żyjemy w socjalizmie organizowanym przez socjalistów międzynarodowych, konkretnie socjalistów w obrządku trockistowskim, którzy z Europy robią jedno wielkie biuro. Może im się do końca nie uda - mam cichą nadzieję. Nastroje eurosceptyczne narastają w Wielkiej kiedyś Brytanii.. Może dojdzie do referendum i Wielka kiedyś Brytania wystąpi z europejskiego kołchozu. I może wtedy nastąpi Efekt Domina.. Może? Międzynarodowy socjalizm to propaganda w działaniu..
No bo w jaki sposób widz, którego umysł miętolony jest propagandą – ma się dowiedzieć z płynącego ścieku propagandowego, że we Francji, w 75 miastach odbyły się manifestacje w obronie tradycyjnej rodziny? Przeciw legalizacji związków homoseksualnych oraz wykreśleniu z kodeksu cywilnego słów ”matka” i "ojciec”.. I zastąpienie ich słowami ”Rodzic I” i „Rodzic II”.. Jak postęp będzie postępował, to w przyszłości będziemy mieli określenia: Rodzic III czy Rodzic IV.. A może nawet ”Rodzic V”.(????). W zależności od postępu tempa postępu. Bo prawdziwy postęp polega na tym, żeby przód postępu szedł do przodu, tak jak tył postępu.. Na czele awangarda postępu, aktywiści postępu, aktorzy pierwszej linii postępu. Akurat jestem po świeżym obejrzeniu filmu „Lejdis”, pełnego ideologicznego syfu i brudu.. To się serwuje widzom: „Ania” Dereszowska wypowiadająca brzydkie słowa z wielką emfazą, uprawiająca seks i zapewniająca nas, że ”siostry zakonne to zło w szkole”(????) A czy sama ”Ania” Dereszowska, wielka „gwiazda” nie jest wielkim złem? Nie spełnia jakiejś ideologicznej roli? Albo inna „gwiazda” Edyta Olszówka.. Uprawiająca seks w katolickiej szkole z uczniem, akurat pod pomnikiem Św. Andrzeja Boboli(???) Takie to są ideologiczno-propagandowe - „Lejdis”.. No bo „największą ze sztuk jest film” - jak twierdził ich duchowy przywódca - Ulijanow.. No więc uprawiają seks, pardon - propagandę w prawie każdym propagandowym filmie… To jest sposób na deprawację mas.. Zdeprawować i odwrócić umysł od normalności.. Przecież masy się tak świńsko nie zachowują.. Masy są w tej materii konserwatywne.. Ale trzeba im to zaszczepić - nich się deprawują, tak jak ”elity”..

ocenił(a) film na 1
NOTIBOF

Bardzo dobrze napisane...

ocenił(a) film na 1
NOTIBOF

Proponuje tez "October Baby "dla równowagi

NOTIBOF

O filmie mało. Za to dużo mocherowego bełkotu. A mnie film się podobał. I zaraz obejrzę go sobie jeszcze raz :)

ocenił(a) film na 2
exces

OGLĄDAJ I ĆWICZ ORTOGRAFIĘ, tak na przemian, aż do skutku w formie pełnej satysfakcji, ale byś nie narobił małych ekscesów, to rączką się nie wspomagaj.

NOTIBOF

Cała Twoja ideologiczno-spiskowa rozprawka, wiążąca tą śmieszną, aczkolwiek nie będącą żadnym arcydziełem kinematografii komedyjkę, jaką są "Lejdis" z domniemanym atakiem na naszą wolność i umysły - niestety faktycznie przypomina "moherowy bełkot". To jest komedia i nie należy brać jej na poważnie. Więcej dystansu, mniej doszukiwania się teorii spiskowych życzę.

Brzozka1

Słabo oglądałaś chyba film, bo to nie miała być tylko komedia, ale też były jakieś różne dramatyczne wstawki, jak np. ta z Englertem. Pasowały do całego filmu jak pięść do nosa, ale generalnie ta produkcja jest jednym z gorszych syfów jakie widziałem w życiu, tu wszystko jest złe. Śmieszna komedia? Przez cały seans irytował się tylko, że reżyser traktuje mnie jako totalnego debila, tu nic nie było śmiesznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones