PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439908}
5,9 304 130
ocen
5,9 10 1 304130
4,8 20
ocen krytyków
Lejdis
powrót do forum filmu Lejdis

"Testosteron" mi się średnio podobał. Mam dziwne wrażenie, że tak samo będzie z "Lejdis", zwłaszcza po przeczytaniu fragmentu scenariusza w "Filmie". Odniosłam wrażenie, że Adamczyka obsadzono w roli faceta zdradzającego żonę z innym facetem tylko po to, by "oburzyć" ludzi widzących w nim jeno odtwórcę roli Jana Pawła II.
No i poza tym - nie pociąga mnie wizja świata, w którym wszyscy, niezależnie od płci, interesują się głównie płcią przeciwną i rzeczami pochodnymi. Nie twierdzę, że to nie jest ważna część naszego życia, ale na pewno nie jedyna :/

Gladka

Twój zarzut ("nie pociąga mnie wizja świata, w którym wszyscy, niezależnie od płci, interesują się głównie płcią przeciwną i rzeczami pochodnymi.") mnie trochę śmieszy! Taka własnie jest tematyka - relacje damsko-męskie, więc na tym będzie sie skupiac fabuła i nie widze potrzeby wpychania tu innych wątków (Tym bardziej, że będzie to przedstawione w sposób komediowy!). O innych "ważnych częściach naszego życia" robi się inne filmy...
Pozdrawiam ;)

globus

Pozwól, że się nie zgodzę ;)

Nie mam nic przeciwko filmom poświęconym związkom damsko-męskim, ale nie w 99,9%. Jest przecież mnóstwo tego typu filmów, w których są poruszane również inne aspekty życia codziennego, choć w mniejszym stopniu:
-praca ("Kate i Leopold", obie części "Bridget Jones", "Czego pragną kobiety", "Sztuka zrywania", "W doborowym towarzystwie")
-rodzina ("Moje wielkie greckie wesele", "Układ idealny", "Popatrz na mnie", "W świecie kobiet", "Siostry")
-przyjaciele i znajomi ("Miłość i inne nieszczęścia", "Zakochani widzą słonie", "Przyjaciele", "Wpadka", "Kumple")
-hobby ("Przeboje i podboje", "Bezdroża", "Ghost World", "Amelia").
W niektórych z tych filmów wątki te są równie ważne co relacje międzypłciowe, w innych nawet bardziej niż ów problem, w niektórych są lekko zaznaczone. Ważne jest jedno - w zdecydowanej większości z tych filmów nawet, jeśli miłość między kochankami nie musi być arcyważną rzeczą dla ich bohaterów. Widz odnosi wrażenie, że jeśli hipotetycznie bohaterowie ostatecznie nie zaznają szczęścia płynącego z miłości kochanka, to nie będą wiedli nieszczęśliwego życia, tylko poświęcą się innym aspektom życia. Nie są one jednak podporządkowane tej jednej, jedynej Miłości.

Zaś w dużej części polskich filmów o miłości jest tak:
-praca służy tylko do zarabiania pieniędzy na życie w luksusie, szef to kretyn/niesympatyczny typ/Pan Kierownik , jedynym plusem z niej płynącymi to możliwość poznania Miłości Życia lub uprawiania seksu w toalecie;
-od rodziny bohater dawno się odseparował, spotyka się z nią tylko wtedy, gdy ukochany cię oszuka bądź rzuci/chcesz zdobyć ukochaną osobę/jest Wigilia
-masz najwyżej Jedną Prawdziwą Przyjaciółkę, której zwierzasz się tylko z kłopotów sercowych lub im pochodnych, poza tym możesz mieć sporo znajomych, ale już nie dobrych kolegów
-hobby? jakie hobby?

Cóż...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones