filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Goya
2009
http://www.premiosgoya.com/
Hiszpańska Akademia Sztuk Filmowych
Data wręczenia nagród:
1 lutego
Miejsca:
Palacio Municipal de Congresos Juan Carlos I, Madryt
Goya
Najlepszy film
wygrane
Camino
(2008)
nominacje
Aurora i archanioł
(2008)
Morderstwa w Oxford
(2008)
Ślepe słoneczniki
(2008)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Carme Elías]
Carme Elías
jako Gloria w filmie
Camino
(2008)
nominacje
Ariadna Gil
Aurora i archanioł
(2008)
Verónica Echegui
Spacerniak
(2008)
Maribel Verdú
Ślepe słoneczniki
(2008)
Najlepszy aktor
wygrane
[Benicio del Toro]
Benicio del Toro
jako Ernesto 'Che' Guevara w filmie
Che - Rewolucja
(2008)
nominacje
Diego Luna
Aurora i archanioł
(2008)
Javier Cámara
Szef kuchni poleca
(2008)
Raúl Arévalo
Ślepe słoneczniki
(2008)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Javier Fesser]
Javier Fesser
Camino
(2008)
nominacje
Agustín Díaz Yanes
Aurora i archanioł
(2008)
Álex de la Iglesia
Morderstwa w Oxford
(2008)
José Luis Cuerda
Ślepe słoneczniki
(2008)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Penélope Cruz]
Penélope Cruz
jako María Elena w filmie
Vicky Cristina Barcelona
(2008)
nominacje
Rosana Pastor
Pałacowa intryga
(2008)
Tina Sáinz
Sangre de mayo
(2008)
Elvira Mínguez
Tchórze
(2008)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Jordi Dauder]
Jordi Dauder
jako Don Luis w filmie
Camino
(2008)
nominacje
José María Yazpik
Aurora i archanioł
(2008)
Fernando Tejero
Szef kuchni poleca
(2008)
José Ángel Egido
Ślepe słoneczniki
(2008)
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Camino
(2008)
Javier Fesser
nominacje
Aurora i archanioł
(2008)
Agustín Díaz Yanes
Cenizas del cielo
(2008)
Dionisio Pérez
,
Ignacio del Moral
,
José Antonio Quirós
Powrót do Hansali
(2008)
Chus Gutiérrez
,
Juan Carlos Rubio
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Ślepe słoneczniki
(2008)
José Luis Cuerda
,
Rafael Azcona
nominacje
Che - Rewolucja
(2008)
Peter Buchman
Morderstwa w Oxford
(2008)
Jorge Guerricaechevarría
,
Álex de la Iglesia
Una Palabra tuya
(2008)
Ángeles González Sinde
Najlepsza charakteryzacja (makijaż i fryzury)
wygrane
Liga najgłupszych dżentelmenów ratuje świat
(2008)
nagrodzeni José Quetglás, Nieves Sánchez, Mar Paradela
Dwóch fajtłapowatych agentów usiłuje powstrzymać szajkę bandytów chcących zarobić fortunę na sprowokowanej katastrofie ekologicznej.
nominacje
Pałacowa intryga
(2008)
José Quetglás, Nieves Sánchez
Sangre de mayo
(2008)
Romana González, Alicia López (I) i Josefa Morales
Ślepe słoneczniki
(2008)
Silvie Imbert, Fermín Galán
Najlepsza debiutująca aktorka
wygrane
[Nerea Camacho]
Nerea Camacho
jako Camino w filmie
Camino
(2008)
nominacje
Farah Hamed
Powrót do Hansali
(2008)
Ana Wagener
Spacerniak
(2008)
Esperanza Pedreño
Una Palabra tuya
(2008)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Morderstwa w Oxford
(2008)
Roque Baños
Profesor i amerykański student Oxfordu są na tropie mordercy, którego zbrodnie układają się według ciągu matematycznych symboli.
nominacje
Che - Rewolucja
(2008)
Alberto Iglesias
Gra w wisielca
(2008)
Bingen Mendizábal
Ślepe słoneczniki
(2008)
Lucio Godoy
Najlepsza piosenka
wygrane
El Truco del manco
(2008)
"A tientas", wyk. Woulfrank Zannou, El Langui
nominacje
Powrót do Hansali
(2008)
"Manousal", wyk. Suhail Serghini, Selina del Río
Spacerniak
(2008)
"Podemos volar juntos", wyk. Juan Pablo Compaired
Una Palabra tuya
(2008)
"Entre tu balcón y mi ventana", wyk. Tony Zenet
Najlepsza scenografia
wygrane
Che - Rewolucja
(2008)
Antxón Gómez
Rok 1956. Młody Argentyńczyk Ernesto Guevara i kubańscy rewolucjoniści dowodzeni przez Fidela Castro podejmują walkę z dyktatorem Batistą.
nominacje
Pałacowa intryga
(2008)
Luis Vallés
Sangre de mayo
(2008)
Gil Parrondo
Ślepe słoneczniki
(2008)
Balter Gallart
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Liga najgłupszych dżentelmenów ratuje świat
(2008)
nagrodzeni Raúl Romanillos, Pau Costa, José Quetglás, Eduardo Díaz, Alex Grau, Chema Remacha
Dwóch fajtłapowatych agentów usiłuje powstrzymać szajkę bandytów chcących zarobić fortunę na sprowokowanej katastrofie ekologicznej.
nominacje
Aurora i archanioł
(2008)
Alejandro Vázquez (II), Reyes Abades i Rafa Solorzano
Camino
(2008)
Raúl Romanillos, Arturo Balceiro, Ferrán Piquer
Sangre de mayo
(2008)
Juan Ramón Molina i Alberto Nombela Núñez
Najlepsze kierownictwo produkcji
wygrane
Morderstwa w Oxford
(2008)
Rosa Romero
nagrodzona Rosa Romero
Profesor i amerykański student Oxfordu są na tropie mordercy, którego zbrodnie układają się według ciągu matematycznych symboli.
nominacje
Aurora i archanioł
(2008)
Mario Pedraza
,
Rafael Cuervo
Che - Rewolucja
(2008)
Cristina Zumárraga
Ślepe słoneczniki
(2008)
Emiliano Otegui
Najlepsze kostiumy
wygrane
El Greco
(2007)
Lala Huete
nominacje
Pałacowa intryga
(2008)
Javier Artiñano
Sangre de mayo
(2008)
Lourdes De Orduña
Ślepe słoneczniki
(2008)
Sonia Grande
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Aurora i archanioł
(2008)
Paco Femenia
nominacje
Pałacowa intryga
(2008)
Carlos Suárez
Sangre de mayo
(2008)
Félix Monti
Ślepe słoneczniki
(2008)
Hans Burman
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
wygrane
La Increíble historia del hombre sin sombra
(2008)
José Esteban Alenda
nominacje
El Ataque de los kriters asesinos
(2007)
Samuel Orti
Espagueti western
(2007)
Sami Natsheh
Malacara i tajemnica dębowej laski
(2008)
Luis Tinoco
Rascal's Street
(2008)
Marcos Valin
,
Mariá Monescillo
,
David Priego
Najlepszy debiut reżyserski
wygrane
[Santiago Zannou]
Santiago Zannou
El Truco del manco
(2008)
nominacje
Irene Cardona
Narzeczony dla Yasminy
(2008)
Belén Macías
Spacerniak
(2008)
Nacho Vigalondo
Zbrodnie czasu
(2007)
Najlepszy debiutujący aktor
wygrane
[El Langui]
El Langui
jako Cuajo w filmie
El Truco del manco
(2008)
nominacje
Álvaro Cervantes
Gra w wisielca
(2008)
Martiño Rivas
Ślepe słoneczniki
(2008)
Luis Bermejo
Una Palabra tuya
(2008)
Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy
wygrane
Héroes, no hacen falta alas para volar
(2007)
Ángel Loza
nominacje
Harraga
(2008)
Eva Patricia Fernández
,
Mario de la Torre Espinosa
La Clase
(2008)
Beatriz Sanchís
Soy Meera Malik
(2008)
Marcos Borregón
Najlepszy dźwięk
wygrane
Trzy dni
(2008)
Jorge Mira
,
Maite Rivera Carbonell
,
Jorge Marín
,
Daniel de Zayas
nominacje
Aurora i archanioł
(2008)
Pierre Gamet
,
Patrice Grisolet
,
Christophe Vingtrinier
Sangre de mayo
(2008)
José Antonio Bermúdez
,
Miguel Rejas
Ślepe słoneczniki
(2008)
Alfonso Raposo
,
María Steinberg
,
Ricardo Steinberg
Najlepszy fabularny film krótkometrażowy
wygrane
Miente
(2008)
Isabel de Ocampo
nominacje
El Encargado
(2008)
Sergio Barrejón
Final
(2007)
Martín Cuervo
Machu Picchu
(2008)
Hatem Khraiche
Ponieważ są rzeczy, o których się nie zapomina
(2008)
Lucas Figueroa
Najlepszy film animowany
wygrane
Ryś i spółka
(2008)
nominacje
Don Chichot
(2007)
Espíritu del bosque
(2008)
Rh+: El vampiro de Sevilla
(2007)
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Bucarest, la memoria perdida
(2008)
nominacje
El Último truco
(2008)
Kurczak, ryba i krab królewski
(2008)
Old Man Bebo
(2008)
Najlepszy film europejski
wygrane
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
(2007)
Cristian Mungiu
W komunistycznej Rumunii studentka zachodzi w niechcianą ciążę. Przyjaciółka obiecuje pomóc jej w przeprowadzeniu nielegalnej aborcji.
nominacje
Chłopiec w pasiastej piżamie
(2008)
Mark Herman
Mroczny Rycerz
(2008)
Christopher Nolan
Na krawędzi nieba
(2007)
Fatih Akin
Najlepszy montaż
wygrane
Morderstwa w Oxford
(2008)
Alejandro Lázaro
Profesor i amerykański student Oxfordu są na tropie mordercy, którego zbrodnie układają się według ciągu matematycznych symboli.
nominacje
Aurora i archanioł
(2008)
José Salcedo
Liga najgłupszych dżentelmenów ratuje świat
(2008)
Iván Aledo
Ślepe słoneczniki
(2008)
Nacho Ruiz Capillas
Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny
wygrane
Dobre życie
(2008)
Andrés Wood
nominacje
Nad jeziorem Tahoe
(2008)
Fernando Eimbcke
Perro come perro
(2008)
Carlos Moreno
Trądzik
(2007)
Federico Veiroj
Wyróżnieni w roku 2009
Camino
(
6/7
)
Morderstwa w Oxford
(
3/6
)
El Truco del manco
(
3/3
)
Che - Rewolucja
(
2/5
)
Liga najgłupszych dżentelmenów ratuje świat
(
2/3
)
Ślepe słoneczniki
(
1/15
)
Aurora i archanioł
(
1/11
)
El Greco
(
1/1
)
Vicky Cristina Barcelona
(
1/1
)
Ryś i spółka
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.